ГоловнаМІСЬКІ КУРСИ ЦЗ ТА КПДружківські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області
 Версія для друку

gerb-druzh.jpg

 

 

Дружківські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області

 

В місті створено і функціонує місцева ланка територіальної під­системи єдиної державної системи цивільного захисту. Координуючим ор­ганом територіальної підсистеми є міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, постійні органи управ­ління з питань цивільного захисту - відділ цивільного захисту виконавчого комітету міської ради, Дружківський міський сектор головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області. Сили цивільного захисту міста складають: 45  Державна пожежно-рятувальна частина, формування цивільного захисту, спеціалізовані формування. 

Дружківські міські курси ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області мають давню історію. Вперше в місті Дружківці курси було створено в 1964 році відповідно до розпорядження штабу ЦО УРСР від ІЗ.12.1964 № 5/01284. Щорічно на кур­сах в період з 1964 по 1988 рік проходи-ло підготовку з питань цивіль­ної оборони більше 1000 чоловік. В різні роки начальниками курсів були підполковники Кудрявцев Віктор Єгорович, Колесников Георгій Федорович, Серафимов Валерій Костянтинович, працювали досвідчені майстри виробничого навчання Михайленко Іван Дми­трович, Ковилін Віктор Васильович, Рябов Василь Іванович, Афанасенко Анатолій Павлович, Левченко Геннадій Павлович.

В 2002 році відповідно до Наказу МНС України від 03.10.2002 № 984 та розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації - начальника цивільного захисту області роботу курсів було відновлено. Разом з докорінною зміною суті ци­вільної оборони, перетворенням її зі стратегічної складової оборонних заходів у суспільно і соціально корисну систему цивільного захисту життя і здоров’я кожного громадянина та середовища його буття, зміни­лася і спрямова-ність роботи курсів, головним завданням яких є функціональне навчання керівних, управлінських кадрів і фахівців в сфері цивільного захисту, з метою задоволення потреби в них місцевих орга­нів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, закладів, організацій міста.

Значний внесок у справу відновлення діяльності Дружківських міських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області та становлення їх як навчальної установи в сфері цивільного захисту зробив завідувач курсів Серафимов Валерій Костянтинович в період з грудня 2002 року по вересень 2013 року.

За теперішнього часу на Дружківських міських курсах ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області щорічно проходять функціональне навчання в середньому 200 осіб керівного, командно-начальницькогго складу і спеціалістів в сфері цивільного захисту міст Дружківка, Новогродівка та Селидове. 

З 12 вересня 2013 року завідувачем Дружківських міських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області є Заставенко Ігор Вікторович.

Дружківські міські курси ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області є державною постійно діючою навчально-методичною установою системи цивільного захисту Ук­раїни, заснованою на державній власності, яка забезпечує на місце­вому та об’єктових рівнях проведення функціонального навчання осіб керівного, командно-начальницького складу, інших управлінських кадрів і фахівців в сфері цивільного захисту та виконує організаційні, навчально-методичні функції щодо сприяння  виконанню  місцевими органами виконавчої влади завдань з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях техногенного, природного, соціального та воєнного характе­ру. 

Засновниками Дружківських міських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області є Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Виконавчий комітет Дружківської міської ради.

Функціонують Дружківські міські курси ІІІ категорії як структурний підрозділ Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області. Загальне управління міськими курсами здійснюють їх засновники: ДСНС України через Інститут державного управління у сфері цивільного захисту і НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області та Виконавчий комітет Дружківської міської ради.

Дружківські міські курси ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області надають керівництву підприємств, установ, організацій міст Дружківка, Селидове, Новогродівка консультативно-методичну допомогу в проведенні комплексних об’єктових навчань, комплексних об’єктових тренувань, об’єктових тренувань спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту, протипожежних тренувань, проти аварійних обєктових тренувань, Днів цивільного захисту, Тижнів безпеки дитини.

BFK-DRUZH.jpg

BFK1-DRUZH.jpg

 

 

    Твіт