ГоловнаГРОМАДЯНАМКОНСУЛЬТАЦІЙНІ ПУНКТИ ПРИ ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
 Версія для друку

 Консультаційні пункти є осередками просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань серед населення відповідної адміністративної території з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях.

Інформаційно-просвітницька робота з питань поведінки в умовах надзвичайних ситуацій організовується місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, в тому числі через утворені при них консультаційні пункти, та передбачає:

Загальне керівництво консультаційним пунктом здійснює голова органу місцевого самоврядування, керівник організації, на базі якої створено пункт. 

Інструктори консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування безпосередньо займаються просвітницько-інформаційною роботою і пропагандою знань цивільного захисту серед населення.

 

  На території Донецької  області діє мережа консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при органах місцевого самоврядування відповідно до вимог наступних нормативно-правових актів:

  1. Кодекс Цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI
  2. Державний стандарт України ДСТУ 5058:2008 "Навчання населення діям у НС”
  3. Наказ МНС України від 06.07.2011 № 587 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку створення, обладнання та забезпечення функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах”.
  4. Розпорядження голови обласної державної адміністрації від                   №             "Про Примірне положення про консультаційний пункт з питань цивільного захисту" .
  5. Розпорядження голів районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських, селищних та сільських рад щодо створення мереж консультаційних пунктів. 
  6. Методичні рекомендації  "Створення та забезпечення функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при органах місцевого самоврядування".

       7.  Інформація про наявність консультаційних пунктів з питань ЦЗ при органах місцевого самоврядування з урахуванням розпорядження голови ОДА               від                   №

 

Матеріальні та фінансові витрати, пов’язані з виділенням приміщення для консультаційного пункту, його обладнанням та оснащенням навчальними засобами, організацією роботи пункту, здійснюються за рахунок органу місцевого самоврядування, на базі якого він створений.

Консультаційний пункт повинен бути обладнаний та оснащений відповідно до сучасних вимог до теорії та практики захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Навчальну матеріально-технічну базу Консультаційного пункту складають:

 

ЗРАЗКИ СТЕНДІВ:

 

kp-STEND2-15-03-2018.jpg

Доска оголошень  (приклад  980 х 750)

 

kp-STEND1-15-03-2018.jpg  444.jpg

333.jpg

555.jpg

 

ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВІ СТЕНДИ

 

За інформацією стосовно організації роботи консультаційних пунктів з питань цивільного захисту (КП)  звертатись  до  НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області, м. Маріуполь,  тел.  (0629) 33-12-76;  099-50-47-832

електронна скринька  nmc-don@ukr.net    nmc@dn.dsns.gov.ua, або  безпосередньо до обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення на електронну адресу: metodobl.nmc.dn@gmail.com

111.jpg 222.jpg
 

 

 

    Твіт