ГоловнаМІСЬКІ КУРСИ ЦЗ ТА КПМаріупольські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області
 Версія для друку

 

gerb_mariupol.jpg

 

Маріупольські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області

fasad_mariupol.jpg

 

Протиповітряна оборона СРСР офіційно створена у 1928 році з ухваленням Положення про неї. 04 жовтня з ухваленням нового Положення ППО СРСР  перейменована в Місцеву протиповітряну оборону СРСР (МПВО СРСР).

У 50-х роках минулого сторіччя в системі МПВО рішенням міських властей в місті були створені Ждановські міські курси МПВО, які розмістилися за адресою: м. Жданов, вул. Апатова, 74. Першим начальником курсів був Дєгтярьов Ф.І.

У 1961 році система МПВО була перейменована в Цивільну оборону СРСР. У категорованому місті Жданові було створено три оперативні напрямки, в які були включені – міський район і сільський район Сталінської області, куди евакуйовувалося населення цього міського району. Це були: Жовтневий оперативний напрямок (ОН) – Жовтневий і Приморський райони міста і Першотравневий сільський район; Іллічівський ОН – Іллічіівський район міста  і Володарський сільський район, Орджонікідзевський ОН – Орджонікідзевський район міста і Новоазовський сільський район.

 Рішенням «Звуженого засідання» виконкому Ждановського міського виконавчого комітету від 24.03.69 р. № 14 міські курси були скасовані  і при оперативних напрямках були створені районні курси ЦО: Приморські (відповідальний майстер в/н Кяргін А.П.), Жовтневі (відповідальний майстер в/н  Вершинін Ф.Н.), Іллічівські (відповідальний майстер в/н Фішман Н.Н.), Орджонікідзевські (відповідальний майстер в/н Денісенко С.С.). Курси були в штаті Штабу ЦО міста Жданова.

У штаті курсів окрім відповідального майстра в/н (пізніше начальника курсів)  по 3-4 майстри в/н і водій-кіномеханік пересувного автоклубу (ПАК). На кожних курсах були пересувні автоклуби, які з періодичністю 1 раз в 5 років оновлювалися і регулярно демонстрували кінофільми з обширної тематики ЦО на самих курсах під час занять, а в літній час – на відкритих агітаційних майданчиках при ЖЕКах, а також в закріплених сільських районах. Щорічно Штаб ЦО області проводив огляди конкурси на кращий ПАК, в яких ПАКи районних курсів м. Жданова, а пізніше м. Маріуполя  неодноразово були призерами.

На початку 90-х років проведена оптимізація чисельності курсів: з 4-х районних курсів були створені 2-є міжрайонних курсів ЦО – Жовтневі (закріплені за ними Жовтневий і Приморський райони міста і Першотравневий сільський район Донецької області) – начальник курсів Рильцев М.В., Орджонікідзевські (Іллічівський і Орджонікідзевський райони міста і Володарський, Новоазовський – сільські райони) – начальник курсів Денисенко С.С.  Курси як і раніше знаходилися в штаті Штабу ЦО міста.

В кінці 90-х років міжрайонні курси ЦО були скасовані і створені курси ЦО міста Маріуполя з дислокацією: м. Маріуполь, вул. Італійська (колишня Апатова), 74. Начальником міських курсів призначений Рильцев М.В., підполковник у відставці, учасник бойових дій ВВВ, який пропрацював на курсах в цілому більше 25 років.

У 2000 році очолив курси полковник  у відставці Бірічевський В.Я. З 2000 по 2001 рік курси очолював полковник у відставці Томін Б.В. З 29.09.2005 р. міські курси були реорганізовані і увійшли до складу Навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності Донецької області. З 2001 по 2009 рік начальником курсів був полковник у відставці Виниченко В.О. З 17 листопада 2009 року по теперішній час Маріупольські міські курси 1 категорії очолює полковник у відставці Воробйов Є.І.

Розпорядженням Голови Донецької облдержадміністрації за Маріупольськими міськими курсами 1 категорії закріплені для проведення функціонального навчання  керівний, командно-начальницький склад і фахівці у сфері цивільного захисту: 4 міських районів м. Маріуполя, а також 5 сільських районів Донецької області: Володарський, Волновахський, Новоазовський, Першотравневий, Тельманівський.

 

Маріупольські міські курси IІ категорії є структурним підрозділом НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області.

Основним видом функціонального навчання, що забезпечує його безперервність є курсове – проводиться з відривом від виробництва на міських курсах, як за цільовим призначенням щодо корекції професійної підготовленості фахівців виконувати службові обов’язки і поставленні завдання у різних режимах діяльності ЄДС ЦЗ, так і на замовлення -  відповідно до потреб підприємств ,установ та організацій.

Реалізують програми практичної підготовки з проведення на суб’єктах господарювання спеціальних   об’єктових навчань і тренувань. Проводяться заняття на СГ а також надають навчальні консультативно-методичні та інформаційно-аналітичні послуги слухачам курсів міста Маріуполя, Новоазовського, Тельманівського, Волновахського, Володарського і Першотравневого районів.

Консультаційно-методична допомога керівникам підприємств, установ,  організацій, закладам освіти з питань  цивільного захисту.

Курсове навчання - визначається програмами постійно діючих семінарів, але не перевищує 36 годин.

Практичне навчання здійснюється без відриву від виробництва майстрами виробничого навчання безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях, в навчальних закладах відповідно до програм практичної підготовки до дій у НС.

Види практичного навчання:

    1.Урок практичного навчання;

    2.Інструкторсько – методичне навчання;

    3.Інструктаж.

       Особи, які успішно пройшли курсове та практичне навчання та перевірку знань у сфері цивільного захисту, одержують посвідчення про підготовку  за програмами постійно діючих семінарів та практичної підготовки встановленого зразка.

Головним завданням курсів є:

navchalne_misce1.jpg

NM1.jpg

 

 

    Твіт