Головна{#TITLE#}Костянтинівські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категоріїм НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області
 Версія для друку

Костянтинівські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категорії

НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області 

 

Історія цивільного захисту міста Костянтинівки бере свій початок зі школи цивільної оборони, яка була створена наказом голови обласної ради ДТСААФ від 09.10.1959 року і організаційно входила тоді в місцеву організацію ДТСААФ. Першим начальником школи цивільної оборони (далі – ЦО), а потім курсів ЦО був Пінчук Григорій Антонович.

   Особливе місце в діяльності цивільної оборони міста Костянтинівки, в той час, займає підготовка населення до дій по захисту від зброї масового ураження. Як раніше зазначалося, це завдання в 50-ті роки минулого століття покладалося на місцеві оборонні організації ДТСААФ і військкомат. Тому і школа цивільної оборони, що утворилася в місті наприкінці 50-х років, також організаційно відносилася до цих організацій.

Наказом Начальника штабу ЦО УРСР №106 від 31.12.1969 року, у зв'язку з реорганізацією, школа ЦО увійшла в штатну структуру обласного штабу і була перетворена у Курси цивільної оборони, які до того часу мали й районний статус. Таким чином, 1969 рік можна по праву вважати роком створення повноцінної системи підготовки і навчання з цивільної оборони у місті.

На виконання наказу Начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій (далі – НС) Донецької облдержадміністрації № 145 від 15.11.2002 року «Про виділення курсів ЦО Донецької області в окремий структурний підрозділ з правом юридичної особи», Курси ЦО міста Костянтинівки були виділені в окремий структурний підрозділ наказом Костянтинівського начальника Управління з питань НС №109 від 13.12.2002 року.

Відповідно до наказу Міністерства України з надзвичайних ситуацій (далі – МНС) № 84 від 13.7.2005 року «Про реорганізацію курсів ЦО областей в Навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності» (далі – НМЦ ЦЗ та БЖД), Курси ЦО міста Костянтинівки (далі – міські курси) стали структурним підрозділом Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Донецької області.

За 56-річну історію існування міських курсів, через них пройшли підготовку десятки тисяч фахівців в області цивільного захисту (далі – ЦЗ). На теперішній час у м. Костянтинівка створено Навчально-консультаційний пункт НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області (далі – НКП), який є відокремленим структурним підрозділом Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області.

Загальне керівництво НКП здійснює Державна служба України з надзвичайних ситуацій України (далі – ДСНС) через Інститут державного управління у сфері цивільного захисту. Безпосереднє керівництво діяльністю НКП здійснює завідувач, в межах, визначених йому повноважень.

         Засновниками є:

          – Державна служба України з надзвичайних ситуацій;

          – Костянтинівська міська рада народних депутатів.

 На теперішній час у приміщенні НКП ведуть свою викладацьку діяльність представники обласних курсів удосконалення керівних кадрів та Дружківських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області.

Рішенням Голови Донецької облдержадміністрації від 27.12.2002 р. № 651 за НКП закріплені наступні міста та райони:

 – Костянтинівка;

 – Красноармійськ;

 – Димитров;

 – Костянтинівський;

 – Красноармійський.

Навчально-консультаційний пункт НМЦ здійснює практичне навчання на підприємствах, в установах, організаціях, забезпечує проведення педагогічним складом Центру виїзних занять з функціонального навчання, надає консультаційно-методичну допомогу та платні освітні послуги у сфері ЦЗ, а також створює сприятливі умови для проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення з питань БЖД та дій у НС.

Напрями діяльності НКП: 

 Навчально-матеріальна база НКП повністю забезпечує проведення практичних і тренувальних занять, передбачених навчальними планами і програмами, як в стаціонарних умовах, так і з виїздом на навчальні містечка, а саме: на НКП обладнаний один багатофункціональний навчальний кабінет (на 20 місць), де є наочні та навчальні посібники, засоби індивідуального захисту, прилади радіаційної і хімічної розвідки та дозиметричного контролю, навчальна література.

Для проведення практичних занять Розпорядженням міського голови № 204-р від 21.06.2011 року закріплені: навчальне містечко при ДПРЗ-16 (м. Костянтинівка) ГУ ДСНС України у Донецькій області, захисна споруда, диспетчерський пункт одного з хімічно-небезпечних суб'єктів господарювання, опорний з безпеки життєдіяльності середній загальноосвітній навчальний заклад.

Розвиток і вдосконалення навчально-матеріальної бази здійснюється на основі перспективних планів.

З 02 травня 2019 року Костянтинівьский НКП було реорганізувано в Костянтинівські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категоріїм НМЦ ЦЗ та БЖД Донецької області

BFK1.jpg

kons-metod-kabinet.jpg KP.jpg

 

    Твіт