ГоловнаОстанні новини27 Травня, 2020р.
 Версія для друку

СПАЛЮВАННЯ СУХОГО ЛИСТЯ І ТРАВИ – ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОМ!

Опубліковано: 27.05.2020, 09:56

Спалювання сухого листя і трави – заборонено законом, в разі його порушення передбачена адміністративна, а в деяких випадках кримінальна відповідальність.

Спалюючи опале листя, ви стаєте шкідником-порушником, адже порушуєте Закон, суперечите Конституції України, як основному закону держави, де стаття 50 гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Чому не можна спалювати листя?

Чому....png

 

Відповідно до вимог статті 66 Конституції України кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства, а саме:

  1. Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
  2. Закон України «Про охорону атмосферного повітря»;
  3. Закон України “Про охорону земель”;
  4. Закон України «Про благоустрій населених пунктів»;
  5. Закон України “Про рослинний світ”;
  6. Закон України “Про тваринний світ”;
  7. Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій;
  8. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України.

Чинне законодавство забороняє спалювання листя, сухої трави в місті і на присадибних ділянках і передбачає штрафи за порушення цієї заборони. У законодавстві немає передбачених норм дозволу спалювання листя і сухої трави.

Що робити замість спалювання листя?

Що робити (2).jpg

 

 

Дії, які є порушенням норм законодавства, тягнуть за собою відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: спалювання палого листя в населених пунктах без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього природнього середовища забороняється. Порушення цієї заборони передбачає накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 гривень). На посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті ж дії, здійснені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а згідно зі статтею 152 КУпАП, штраф за багаття для громадян становлять 340-1360 грн., а для посадових осіб і підприємств – 850 – 1700 грн. Крім того, місцева влада має право приймати додаткові рішення про неприпустимість розведення багать.

Штрафи.jpg

Куди звертатися, якщо палять листя?

– По-перше, пожежним (101).

– По-друге, в поліцію. Патруль виїжджає на виклик і складає протокол про адміністративне порушення. Подбайте про фотофіксації факту порушення. Після прибуття поліції наполягайте, щоб був складений протокол про адмінправопорушення. Бажано, щоб його підписали свідки. Складений протокол теж краще сфотографувати. Проконтролюйте, щоб поліція в триденний термін направила протокол на розгляд адмінкомісії, яка зобов’язана в 15-денний термін розглянути справу і накласти штраф на порушника.
– По-третє, до інспектора з благоустрою території вашого району, який також має право складати протокол про адміністративне порушення.

 

 

 

Майстер виробничого навчання

Слов’янських територіальних курсів цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності

(ІІІ категорії) Донецької області                                                                                                                                                                     Ірина Івлєва

 


   
Останні новини
25 Вересня10:48 Онлайн-університет «Безпека в освітньому середовищі»
15 Вересня09:32 Проведення навчання з питань пожежної безпеки з посадовими особами Відділу освіти, культури, молоді та спорту Сіверської міської ради (ОТГ)
9 Вересня14:15 Заняття зі спеціальної підготовки фахівців у сфері цивільного захисту
21 Липня09:36 Проведення навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб на базі Дружківських територіальних курсів ЦЗ та БЖД (ІІІ категорії)
15 Липня15:58 Проведення навчання з питань пожежної безпеки
14 Липня10:48 Проведення функціонального навчання і навчання з питань пожежної безпеки
30 Червня15:02 ДЕНЬ ПРОФМАЙСТЕРНОСТІ 2020
10 Червня09:24 ВРЯТУЙ ЖИТТЯ - СТАНЬ ДОНОРОМ КРОВІ!!!
27 Травня09:56 СПАЛЮВАННЯ СУХОГО ЛИСТЯ І ТРАВИ – ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОМ!
28 Квітня14:53 Всесвітній день безпеки і здоров'я на роботі
3 Березня09:40 КОРИСНА ЗУСТРІЧ, ОБМІН ДОСВІДОМ ТА СПІВПРАЦЯ У НМЦ ЦЗ та БЖД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
18 Лютого00:00 Проведення функціонального навчання на Дружківських територіальних курсах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (ІІІ категорії)
12 Лютого09:44 Зустріч непрацюючого населення в навчально- консультаційному пункті з питань цивільного захисту при Красноторській селищній раді
10 Лютого16:36 ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРУ - НАРАДИ НА СЛОВ’ЯНСЬКИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ КУРСАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ (ІІІ КАТЕГОРІЇ)
7 Лютого09:58 Функціональне навчання з питань цивільного захисту голови районної державної адміністрації та його заступників
Останні новини